Est. 1995

Nowa płyta

Wydaliśmy właśnie płytę „Niepokonane miasto, niepokonany klub”, kompilację o charakterze historyczno-kibicowskim zawierającą 16 numerów. Jej producentem wykonawczym jest Ryszard Makowski, muzyk, satyryk, dziennikarz i publicysta. Płyta zawiera piosenki w nowych, przygotowanych przez nas aranżacjach. Dodatkowym atutem tego wydawnictwa jest głos Wojciecha Hadaja, legendarnego spikera klubu piłkarskiego Legia Warszawa.

Tak o naszej płycie mówi Wojciech Hadaj:

Zaangażowałem się w realizację płyty „Niepokonane miasto, niepokonany klub”,  ponieważ uważam zawarte na niej wątki historyczno–kibicowskie za niezwykle wartościowe. Już od dziecka wraz z kolegami z podwórka kibicowałem Legii Warszawa. Jako mieszkaniec stolicy uważam, że wiara w swoją drużynę, poczucie jedności i chęć pomocy jej poprzez doping wzmacnia lokalny patriotyzm. Utwory patriotyczne i kibicowskie przypominają mi o tym, że w naszym mieście żyli i nadal żyją bohaterscy ludzie. Do moich ulubionych pieśni z okresu PW należy m.in. „Pałacyk Michla”, a ze stadionowych przyśpiewek – „Od kołyski aż po grób”, „Niepokonane miasto”, „Szkoła, praca, dziewczyna, rodzina”. 

Na płycie znajdują się znane pieśni z okresu Powstania Warszawskiego np. przytoczony przez Wojciecha Hadaja „Pałacyk Michla” czy „Warszawskie dzieci”, a także popularne przyśpiewki sympatyków klubu z Łazienkowskiej 3 m.in. „Mistrzem Polski jest Legia”, „Dziś zgodnym rytmem…”. Płyta jest zadedykowana płk Zdzisławowi Bogaczewiczowi ps. „Szmaja”, żołnierzowi AK, powstańcowi warszawskiemu, zasłużonemu społecznikowi.

Przy jej tworzeniu pracowali z nami:

Ryszard Makowski – wokal

kibice Legii Warszawa – wokal

Iza Ziółek – wokal

Iza Kurkus-Kaczmarek – skrzypce, wokal

Bartosz Miecznikowski – gitara, wokal

Ryszard Bednarczuk – wokal

Mateusz Chmielewski – akordeon

Mirosław Milewski – wokal

Piotr Bułas – banjo

Andrzej Bujski – gitara, wokal

Waldemar Trzeciak – akordeon


Utwór „Ballada o Żylecie” został napisany i wykonany przez Mirosława Milewskiego, Prezesa DEM’a Promotion Polska. Z kolei „Legia Warszawa” to w pełni autorski numer Ryszarda Makowskiego.

Płyta będzie dostępna m.in. w oficjalnym sklepie Legii Warszawa (Fan Store). Część dochodu ze sprzedaży płyty będzie przeznaczona na oficjalne muzeum Legii Warszawa.

Cena płyty: 24,99 zł brutto.

Copyright © 2021 DEM'a Promotion Polska
All rights reserved

DEM’a Promotion Polska Sp. z o.o. Sp. komandytowa
02-661 Warszawa, ul. Modra 92 a