Est. 1995

IX Bieg Papieski w Habdzinie

W tym roku również pobiegliśmy, aby uczcić pamięć wielkiego Polaka Jana Pawła II. W niedzielę 11.10.2015 roku w Habdzinie odbyła się IX edycja wydarzenia „Bieg Papieski”. Tym razem na starcie stawiło się ponad 200 zawodników, co można uznać za sukces, ponieważ jest to mała lokalna impreza. Mimo swojego charakteru ściąga wielu biegaczy i ludzi lubiących aktywny wypoczynek.

Bieg rozpoczął się mszą świętą odprawianą w intencji ojca Jana Pawła II. Po mszy wszyscy, łącznie z księdzem, który odprawiał mszę, przenieśli się pod bramkę startową. Równo o 14:30 był wystrzał i zawodnicy rozpoczęli 5-kilometrowy bieg. Na trasie mogliśmy zobaczyć zawodników w każdej kategorii: dzieci, młodzież, starszych, młodszych, biegł też jeden z kandydatów na senatora z tego okręgu oraz pies. Zdecydowanie świadczy to o tym, że impreza jest dla każdego.

Pierwsi zawodnicy na metę dotarli już po 13 minutach – co było naprawdę dobrym osiągnięciem.

Po ukończonym biegu na każdego czekał medal oraz ciepły posiłek regeneracyjny – pyszna grochówka, którą przygotowało CKR Konstancin. Popołudnie uprzyjemnił wszystkim zespół „Buteleczka wina”, na który składają się profesjonalne tancerki, muzycy i wokaliści wykonujący muzykę biesiadną, cygańską, rosyjską, bałkańską i żydowską. Odbył się również występ solistek z zespołu „Sonata”.

Podczas imprezy został rozstrzygnięty konkurs „Papieska dekoracja domostwa”. 4 dekoracje zostały wyróżnione i nagrodzone dzięki uprzejmości Sołectwa Habdzin i Urzędy Miasta i Gminy Konstancin – Jeziorna.

Na zakończenie imprezy wszyscy zawodnicy i uczestnicy IX Biegu Papieskiego zgromadzili się w centralnym punkcie placu i wspólnie odśpiewali ulubioną pieśń Jana Pawła II – „Barkę”.

Wróć

Copyright © 2021 DEM'a Promotion Polska
All rights reserved

DEM’a Promotion Polska Sp. z o.o. Sp. komandytowa
02-661 Warszawa, ul. Modra 92 a